środa, 13 sierpnia 2014

SZCZELINIEC

Góry Stołowe to jedna z najbardziej atrakcyjnych pasm górskich w Sudetach. Wypiętrzone przed 30 milionami  lat są jednymi z nielicznych w Europie gór płytowych.
Są zbudowane z silnie spękanych masywów skalnych góry na których powstały malownicze skalne labirynty: Szczeliniec Wielki, Błędne Skały, Skalne Grzyby , Teplickie Mesto ( po stronie Czech).
Najwyższy punkt - Szczeliniec Wielki (919 m. n.p.m.) słynie z malowniczych form skalnych jak: Małpolud, Kwoka Wielbłąd, Słoń i inne.
W niektórych miejscach jest bardzo chłodno mimo, że lato jest upalne. Najpierw spojrzenie na Szczeliniec
A następnie długi spacer i zachwyt nad uroda tego miejsca. Mimo, ze byłam tu wiele razy, za każdym razem widzę te miejsca trochę inaczej.

 Jestem pełna podziwu NATURZE. Ucieszyło mnie również to, ze z roku na rok jest tu coraz więcej turystów. Legenda o Liczyrzepie- duchu Karkonoszy tu.

7 komentarzy:

 1. lubie takie klimaty, muszę się tam wreszcie wybrać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie. Ja chciałabym tam chociaż na kilka dni , żeby spokojnie pospacerować po całej okolicy.

   Usuń
 2. Jestem zachwycona Twoimi zdjęciami i wspaniałym postem...Skały są fascynujące...Często przypominają one swym kształtem zwierzęta m.in. słonia, małpę, wielbłąda, psa...
  A ze szczytów można oglądać bajkowe krajobrazy. Byłam tam dosyć dawno.
  Szkoda, że w tym roku już tam nie pojadę.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam Lusiu do zwiedzenia znowu tego miejsca. Nie jestem tam często ale za każdym razem jestem zauroczona:) Pozdrawiam

   Usuń
 3. W Górach Stołowych byłam raz w podstawówce- dawno, dawno temu:) i jakoś nie pamiętam, że tam jest tak pięknie?! cudne zdjęcia!! pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reniu ja za każdym razem stwierdzam, ze jest tam coraz piękniej:)

   Usuń
 4. Bardzo lubię tam wracać.....
  Pozdrawiam :):)

  OdpowiedzUsuń